Home / Uncategorized / Monitoring pojazdów – jak to działa?

Monitoring pojazdów – jak to działa?

Jesteś posiadaczem firmy transportowej i zastanawiasz się, jak twoi pracownicy wykorzystują firmowe pojazdy samochodowe? Masz podejrzenia o nieuczciwości własnego kierowcy? Chcesz sprawdzić, gdzie wieczorami jeździ małżonek, albo czy rzeczywiście wybrał się w delegację służbową? Na wszystkie te pytanie pomoże odnaleźć odpowiedź jedno urządzenie – monitoring pojazdów.

To nieznacznych rozmiarów urządzenie, które działa na zasadzie lokalizatora gps. Wykorzystywane jest do ustalania miejsca znajdowania się danego pojazdu , a ponadto drogi, jaką pokonuje. Typowe urządzenie szpiegowskie, zamknięte w nieznacznych rozmiarów przedmiocie, przypominającym kluczyk do pojazdy samochodowe lub małą skrzyneczkę, którą można zamontować w aucie. Monitoring można podłączyć w dowolnym miejscu – w skrytce, pod siedzeniem lub w bagażniku. Montaż można przeprowadzić własną pracą lub korzystając z pomocy montera, którego przysyła firma sprzedającasprzęt detektywistyczny. Prawie że natychmiast po przyczepieniu lokalizatora gps można skorzystać z jego zadań. W zależności od jego zaawansowania będzie posiadać on bardziej albo mniej wyspecjalizowane funkcje. Częściej działa dzięki karcie SIM. Po zrobieniu połączenia na numer zapisany na niej urządzenie zaczyna wysyłać lokalizacje, gazety oraz dodatkowo raporty na specjalnie przygotowany do tego serwer. Stamtąd można ściągnąć je na dysk swojego komputera i wydrukować. W większości wypadków lokalizatory korzystają z map Google, co zapewnia dokładność pomiarów i gwarancję, że są bez przerwy uaktualniane.

Niektóre z urządzeń wyposażone są w dodatkowe funkcje, tj. system SOS czy odcięcie zapłonu. Pierwsza opcja ma możliwość przydać się w sytuacji alarmowej, gdy potrzebujemy pomocy. Po dłuższym naciśnięciu określonego przycisku włącza się funkcja ostrzegająca o zagrożeniu, która wysyła co kilka minut stosowny komunikat. Natomiast urządzenie z odcięciem zapłonu uruchamia się przez stosowny Esemes lub specjalnie zrealizowane oprogramowanie. Może zostać aktywowane w dowolnej chwili, albo po przekroczeniu danego gruntu albo szybkości, z jaką samochód powinien się poruszać.

Wybierając odpowiedni monitoring pojazdów, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważna jest intuicyjność w obsłudze i niewielkie rozmiary, dzięki czemu będzie można zamontować go w dowolnie wybranym miejscu. Również sam proces przymocowania powinien odbywać się w zwykły sposób. Urządzenie musi być niezawodne i nie ulec awarii w najmniej odpowiednim momencie. Poza tym musi być wytrzymały na ruchy samochodu po nierównej drodze. Przyda się bateria o dużej pojemności oraz dodatkowo wbudowana antena, która jest w stanie zlokalizować samochód nawet w nieprosto dostępnym miejscu.

About bialawoda

One comment

  1. Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *